هک اینستاگرام

هک اینستاگرام – با اکانت هک شده اینستاگرام خود چه کنیم؟

چند روز پیش، موقع چک کردن اینستاگرام خود با پیامی از اینستاگرام مبنی بر که “شخصی در کشور روسیه سعی کرده که به اکانت شما دسترسی داشته باشد” مواجه شدم که از من می خواست تا پسورد خود را از طریق ایمیل، پیامک یا فیسبوک ریست کنم. برای جلوگری از هک اینستاگرام چه کاری باید انجام می شد؟ وقتی خواستم از طریق اینستاگرام اقدام کنم، پس از سعی و تلاش …

۱۳۹۵-۰۷-۲۵ 1520 بار بدون دیدگاه نوید محمدی
هک اینستاگرام

هک اینستاگرام

چند روز پیش، موقع چک کردن اینستاگرام خود با پیامی از اینستاگرام مبنی بر که “شخصی در کشور روسیه سعی کرده که به اکانت شما دسترسی داشته باشد” مواجه شدم که از من می خواست تا پسورد خود را از طریق ایمیل، پیامک یا فیسبوک ریست کنم.

ig-20a23-20reset-20password-20ss2

برای جلوگری از هک اینستاگرام چه کاری باید انجام می شد؟

وقتی خواستم از طریق اینستاگرام اقدام کنم، پس از سعی و تلاش بمن فقط این پیام داده شد که فیسبوک با اینستاگرام بدون مشکل در ارتباط است. متاسفانه چون قبلا شماره موبایلم را به پورفایلم معرفی نکرده بودم، نتواستم از طریق sms نیز پسوردم را بازیابی کنم. بعد از طریق ایمیل سعی کردم که پسورد را ریست کنم که اینستاگرام یه کد ۶ رقمی امنیتی به من ارسال کرد که من را دوباره به حالت قبل در اینستاگرام یعنی همان ریست کردن پسورد برگرداند. دوباره ریست از طریق ایمیل را امتحان کردم که معلوم شد ایمیل بنده از اینستاگرام حذف شده و و اکانت قفل شده بود.

سریعا از طریق لینک اعلام اکانت هک شده اینستاگرام در قسمت Help Center یک ایمیل زدم و مشکل خود را ارسال کردم. پاسخ من،یک ایمیل حاوی یک کد ۹ رقمی بود که چون نمی دانستم منظورش چیست، آنرا درون گوگل جست و جو کردم که متوجه موضوع شوم. با توجه به مراحل گفته شده در قبل، باید اینطور عمل و برای ایمیل پاسخ ارسال شود:

  • عکس شخصی واضح با پسوند JPEG از خودتان
  • یک دست نوشته! حاوی کد ۹ رقمی در یک کاغذ سفید همراه با نام کامل شما و نام کاربری

2016-10-14_142717

خوشبختانه اینستاگرام، این عکس ارسالی شما را با سوابق و یا عکس پروفایل اکانت مطابقت می دهد.

بعد از ارسال ایمیل با محتویات درخواستی اینستاگرام، حدود چهار ساعت بعد ایمیلی دریافت کردم که بیان می کرد اکانت شما بازیابی شد و فقط تنها کاری که باید انجام می شد این بود که از تمام دستگاه هایی که روی آن اکانت اینستاگرام من نصب شده بود، باید خارج می شدم(Log Out) و روی لینکی که پسوردم را ریست می کرد کلیک می کردم و دوباره وارد اکانتم می شدم.

البته این حالت روی اکانت هایی جواب می دهد که شخصی بوده و از خود فرد در پروفایل عکس باشد. اگر اکانت شما شخصیست، حتما از خودتان یک یا دو تا عکس سلفی آپلود کنید و اگر اکانتتان شرکتی یا معرفی کالاست که امیدواریم در آینده اینستاگرام فکری داشته باشد.

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده