APKچیست؟

APK چیست؟ به چه معناست؟ و چرا دارای اهمیت است؟

هرچقدر که بیشتر وارد اکوسیستم اندروید می شویم بیشتر و بیشتر با اصطلاحات مخصوص و زبان فنی آن رو به رو می شویم. در این مطلب قصد داریم مقدار کمی بر اطلاعات شما بیفزاییم و در مورد یکی از مهمترین بخش های اندروید و یکی از اصلی ترین عبارات مخفف رایج در اندروید که ممکن است بارها با آن رو به رو شده باشید را به شما آموزش دهیم. APKچیست؟ APKچیست؟ …

۱۳۹۵-۰۳-۱۰ 4279 بار ۱ دیدگاه Mr

هرچقدر که بیشتر وارد اکوسیستم اندروید می شویم بیشتر و بیشتر با اصطلاحات مخصوص و زبان فنی آن رو به رو می شویم. در این مطلب قصد داریم مقدار کمی بر اطلاعات شما بیفزاییم و در مورد یکی از مهمترین بخش های اندروید و یکی از اصلی ترین عبارات مخفف رایج در اندروید که ممکن است بارها با آن رو به رو شده باشید را به شما آموزش دهیم. APKچیست؟

APKچیست؟

APKچیست؟

APKچیست؟

APK مخفف عبارت Android Application Package می باشد که در لغت به معنای بسته کاربردی اندروید می باشد. APK اساسا یک فایل بایگانی است که شامل همه اجزای لازم برای نصب یک نرم افزار اندروید می باشد. در مثال، فایلAPK مانند یک کوزه بزرگ پر از شیرینی است که شیرینی های مختلف درون آن، مانند همه اجزای لازم برای نصب نرم افزار های اندرویدی بر روی دستگاه اندرویدی شماست.

دلیل اهمیت فایل APKچیست؟

APK قلب تپنده و اصل و اساس هر نرم افزاری است که در تلفن شما وجود دارد. زمانی که شما برنامه ای را از گوگل پلی دانلود می کنید، آنچه بر روی دستگاه شما نصب می شود یک فایل APK می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ در صورتی که هر اطلاعات دیگری راجع به APK دارید آن را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

منبع: androidguys.com

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۱ دیدگاه تایید شده

  • ممد 0 - پاسخ

    اخه کوزه پر شیرینی داریم داداش یه مثال بهتر میزدی کی تو کوزه شیرینی میریزه ????. به هر حال پیجتون عالیه