OTG

کابل OTG چیست و چه کاری انجام می دهد؟

بعضی مواقع پر کاربردترین چیزها نام های احمقانه ای دارند، این دقیقا برای OTG نیز صدق می کند. USB OTG این روز ها خیلی پرکاربرد است ولی بیشتر مردم چیزی در موردش نمی دانند. در این مطلب سعی می کنیم راهنمای خوبی را برای تکنولوژی OTG در اختیار فناوری دوستان قرار بدیم.   OTG چیست؟ USB OTG (USB On The Go) یک استاندارد است که می تواند مستقیما دو گوشی …

۱۳۹۵-۰۸-۰۲ 1515 بار بدون دیدگاه نوید محمدی

بعضی مواقع پر کاربردترین چیزها نام های احمقانه ای دارند، این دقیقا برای OTG نیز صدق می کند. USB OTG این روز ها خیلی پرکاربرد است ولی بیشتر مردم چیزی در موردش نمی دانند. در این مطلب سعی می کنیم راهنمای خوبی را برای تکنولوژی OTG در اختیار فناوری دوستان قرار بدیم.

 

اگر این لوگو را در وسایل دیجیتالی خود دیدید، می توانید از OTG استفاده کنید.

OTG چیست؟

USB OTG (USB On The Go) یک استاندارد است که می تواند مستقیما دو گوشی موبایل را بهم وصل کند. سابقاً گوشی های موبایل، فقط می توانستند از طریق پورت USB به کامپیوتر و لپ تاپ وصل شوند تا کارهای مدیریتی انجام شود. ولی این تکنولوژی این امکان را فراهم می آورد تا گوشی و تبلت شما بتواند نقش میزبان را بازی کند این بدین معناست که گوشی یا تبلیت شما می تواند میزبان فضاهای ذخیره سازی، کیبورد ها و حتی آلات موسیقی باشد.

OTG

چطور بفهمم که گوشی و تبلت من OTG را پشتیبانی می کند؟

اگر جستجوگر خوبی هستید. از گوگل استفاده کنید. ولی اگر گوشی و تبلت خود را ظرف ۲ یا ۳ سال گذشته تهیه کردید، اطمینان داشته باشید که می توانید از این تکنولوژی استفاده کنید.

چطور از OTG استفاده کنم؟

این روزها تمام موبایل فروشی ها و لوازم جانبی فروشی ها،انواع کابل، مبدل و فلش  OTG  را می فروشند. فقط کافیست تهیه کنید و…

چه کارهایی می توان با OTG انجام داد؟

کارهای زیاد و جالبی می توان انجام داد:

۱- می توانید دو گوشی و  یا تبلت را بهم جفت کنید و مستقیماً فایل های خود را به اشتراک بگذارید.

OTG

۲- می توانید به گوشی و تبلت خود، ماوس وصل کنید. این مورد در مواقعی به کار می آید که بطور مثال صفحه لمسی شما از کار افتاده است. البته برای گیمرهای اندروید هم بی کاربرد نیست. فقط ماوس را اتصال دهید تا نشانگر آن نمایان شود.

اتصال ماوس به گوشی با کابل OTG

۳- می توانید کیبورد وصل کنید. البته اتصال کیبورد همه جا بکار نمی آید ولی فرض کنید می خواهید به سرعت بیشتر تایپ کنید و از اشتباهات انگشتان خود را کم کنید. اینجاست که گوشی و تبلت شما، تبدیل به یک لپ تاپ می شود.

اتصال کیبورد به گوشی با کابل OTG

۴ – یک اُرگ یا پیانو وصل کنید. می توانید هنر خود را ضبط و ذخیره کنید.

connect midi keyboard with OTG

۵ – فلش و هارد اسکترنال وصل کنید. این سنتی ترین استفاده از آن است که تقریبا همه می دانند.

۶ – دسته بازی وصل کنید. گیمر ها در اندروید هم خودی نشان می دهند.

OTG

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده