خرید گوشی هوشمند

چه فاکتورهایی هنگام خرید گوشی هوشمند دارای اهمیت است؟

هر ساله کمپانی های بزرگ گوشی های زیادی با مشخصات و قابلیت های مختلف برای ورود به بازار رقابت جهانی تولید می کنند اما با وجود این همه تنوع و گستردگی در این عرصه بهتر است بدانیم که کدام فاکتورها برای خرید گوشی هوشمند خوب حائز اهمیت است. نکاتی که در هنگام خرید گوشی هوشمند باید به آنها توجه کرد ۱- انداره صفحه نمایش امروزه گوشی موبایل یکی از وسایلی …

۱۳۹۵-۰۶-۱۲ 1215 بار بدون دیدگاه جهانبخش

هر ساله کمپانی های بزرگ گوشی های زیادی با مشخصات و قابلیت های مختلف برای ورود به بازار رقابت جهانی تولید می کنند اما با وجود این همه تنوع و گستردگی در این عرصه بهتر است بدانیم که کدام فاکتورها برای خرید گوشی هوشمند خوب حائز اهمیت است.

خرید گوشی هوشمند

خرید گوشی هوشمند

نکاتی که در هنگام خرید گوشی هوشمند باید به آنها توجه کرد

۱- انداره صفحه نمایش

امروزه گوشی موبایل یکی از وسایلی است که مدام در حال استفاده است و بهتر است بگوییم به یکی از ملزومات جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده است که از استفاده های مختلفی می شود. ایجاد تماس، بازی و سرگرمی، وب گردی، چت با دوستان از جمله کارهایی است که بطور روزمره با تلفن هوشمند انجام می دهیم.

اندازه صفحه نمایش

اندازه صفحه نمایش

سالهاست که استیو جابز به باور ما رسانده که چشم انسان قادر به تشخیص تراکم پیکسلی بیشتر از ۳۰۰ppi  (پیکسل بر اینج) نیست، اما وقتی که در مورد نمایشگرهای ۱۲ اینچ این موضوع را بررسی می کنیم درمی یابیم که این مطلب چندان درست به نظر نمی رسد و اینکه چشم انسان قادر به تشخیص ۹۰۰ ppi می باشد. در مورد سایز صفحه نمایش حداقل سایز ۵ اینچ را پیشنهاد می کنیم البته باید از تراکم پیکسلی آن غافل نشد.

در مجموع پیشنهاد می شود که یک اسمارت فون با حداقل ۲۵۰ و حداکثر تراکم پیکسلی ۴۰۰ (به منظور مصرف بهینه باتری) در نظر بگیرید.

۲- رم (حافظه موقت)

رم ها حافظه های موقتی هستند که اطلاعات قبل از پردازش توسط CPU در آن ذخیره می شوند. دقت کنید که رم با حافظه ذخیره سازی اشتباه گرفته نشود. رم ها زمانی کارایی خود را نشان می دهند که شما با دیوایس خود چندین کار را بصورت همزمان انجام دهید و بخواهید بین برنامه های باز شده جابجا شوید. اگر شما از انجام بازی با گوشی خود لذت می برید فراموش نکنید که رم یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه داشت. رم های بالای ۱ گیگابایت را می توان در دسته بندی خوب و بالای ۲ گیگابایت را جزء دسته بندی عالی قرار داد.

۳-حافظه داخلی

کمبود فضای ذخیره سازی در گوشی و تبلت ها یکی از مشکلات عمده خریداران گوشی های هوشمند است. فضای ذخیره سازی اطلاعات برای نگه داری عکس، ویدئو، موسیقی و دیگر فایل ها در گوشی یا تبلت به کار می رود و یکی از مهمترین اطلاعات جهت خرید گوشی هوشمند جدید می باشد.

در صورتی که گوشی یا تبلت مورد نظر دارای درگاه کارت خارجی باشد؛  برای استفاده های معمولی حافظه هایی با ظرفیت ۸ GB می تواند نیاز کاربر را برطرف کند. هنگامی که مانند آیفون های کمپانی محبوب اپل، گوشی دارای درگاه کارت حافظه خارجی نباشد، بهتر از از ظرفیت ۳۲GB استفاده شود.

۴- باتری

شارژ باتری اکثر تلفن های هوشمند پس از یک روز استفاده به حداقل مقدار خود می رسند. موارد زیادی در مصرف باتری دخیل هستند اما مهمترین فاکتور در حین بررسی این مقوله ظرفیت باتری می باشد که با واحد mAh (میلی آمپر / ساعت) بیان می شود. به زبان ساده تر هرچه این عدد بزرگتر باشد بیانگر میزان ساعت شارژدهی بیشتر و هرچه کمتر باشد، مسلماً شارژدهی باتری دستگاه شما زودتر تمام می شود.

باتری

باتری

بازدهی پردازنده، اندازه صفحه نمایش، نوع نمایشگر و امکانات دیگر مواردی هستند که در مصرف باتری موبایل موثراند.

۵- دوربین (مگاپیکسل دوربین اصلا ارتباطی با کیفیت آن ندارد)

سالهاست که تولیدکنندگان گوشی موبایل بر سر مشخصات دوربین دستگاه های خود رقابت می کنند و برخی تولیدکنندگان استفاده از مگاپیکسل‌ بالا را برای محصولات خود را بیشتر می پسندند چرا که این عدد برای درک مصرف کنندگان بسیار ساده است. مگاپیکسل بیشتر یعنی عکس های گرفته شده از نقاط کوچک (پیکسل) بیشتری تشکیل شده است و در نتیجه باید وضوح بالاتری داشته باشد.

دوربین

دوربین

اگر بخواهیم طبق گفته استیو جابز در مورد تراکم پیکسلی و چشم انسان قضاوت کنیم باید یادآور شویم که ارزان ترین سنسور لنزها نیز قادر به گرفتن تصاویری است که چشم انسان آن را از هم تمیز نمی‌دهد.

بنابراین مشخصاتی مانند: اندازه مگاپیکسل سنسور دوربین به اندازه دیافراگم در انتخاب دوربین چندان حائز اهمیت نیست و برخی جزئیات دیگر ممکن است شما کمی را سردرگم کند. اما در کل اندازه پیکسل بالاتر، بهتر است. مورد بعدی دیافراگم دوربین است. دیافراگم میزان باز و بسته بودن دریچه لنز دوربین در هنگام عکاسی است که به این فرم “f/2.0” (f تقسیم بر ۲) بیان می شود و هرچه این عدد کوچکتر باشد، بر بهتر بودن کیفیت دوربین تاثیر مثبتی دارد.

با وجود اینها پیشنهاد می شود که برای خرید گوشی هوشمند حداقل مگاپیکل ۸ در نظر گرفته شود.

نظر شما در مورد این مطلب ارائه شده چیست؟ به نظر شما چه مواردی باید در هنگام خرید در نظر گرفته شود ؟

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده