پردازنده گرافیکی Mali-G71

پردازنده گرافیکی جدید ARM Mali-G71 و تجربه واقعیت مجازی

برای تولید کنندگان تلفن های هوشمند در سراسر دنیا، کمتر چیزی مهمتر از ایجاد یک تجربه خوب و با کیفیت برای کاربران تلفن های هوشمند است که این روز ها، این کیفیت مناسب به صنعت بازی و واقعیت مجازی هم رسیده است. در این سال ها، شرکتی که مسئول گسترش طرح های پردازنده هایی است که تلفن های هوشمند را قدرت میبخشند، مسئول طراحی پردازنده گرافیکی نیز می باشد که …

۱۳۹۵-۰۳-۱۰ 1335 بار بدون دیدگاه Mr

برای تولید کنندگان تلفن های هوشمند در سراسر دنیا، کمتر چیزی مهمتر از ایجاد یک تجربه خوب و با کیفیت برای کاربران تلفن های هوشمند است که این روز ها، این کیفیت مناسب به صنعت بازی و واقعیت مجازی هم رسیده است. در این سال ها، شرکتی که مسئول گسترش طرح های پردازنده هایی است که تلفن های هوشمند را قدرت میبخشند، مسئول طراحی پردازنده گرافیکی نیز می باشد که در این زمینه تحت نام و برند Mali فعالیت می کند.

پردازنده گرافیکی جدید Mali-G71

پردازنده های گرافیکی که تحت برند Mali توسط ARM طراحی می شدند، معمولا پردازنده هایی با قیمت های متوسط و توانایی های متوسطی نیز بودند. اما از زمانی که Samsung Galaxy S6 معرفی شد نگاه ها به پردازنده های گرافیکی Mali تغییر کرد. و اما حالا ARM مدل جدید پردازنده گرافیکی Mali-G71 را با ساختاری کاملا تغییر یافته معرفی کرده است. این پردازنده گرافیکی قدرت خود را به حدی به اثبات رسانده است که عملکرد فوق العاده ای را برای واقعیت مجازی به ثبت رسانده است. سیاهه ای از مواردی که در این مدل جدید تغییر یافته است وجود دارد. اما در راس همه آن ها معماری جدید Bifrost خودنمایی می کند.

از سال ۲۰۱۳ به بعد این اولین بار می باشد که ARM معماری جدیدی برای پردازنده های گرافیکی ارائه کرده است. واضح است که این معماری جدید عملکرد بسیار بهتری را برای تصاویر ۳بعدی و ۲بعدی فراهم کرده است. همچنین قدم مهمی برای تجربه واقعیت مجازی بر روی تلفن های هوشمند نیز می باشد. این شرکت اطمینان داده است که این پردازنده قابلیت پردازش تصاویر با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه و با کیفیت ۴K را دارد. در مجموع Mali-G71 عملکرد خوبی را به انجام رسانده و قابلیت استفاده در تلفن های هوشمند نسل آینده را دارد. احتمالا ترکیب این پردازنده گرافیکی با پردازنده جدید Cortex-A73 را در تلفن های هوشمند سال ۲۰۱۷ می بینیم. شرکت ARM معتقد است که تلفن های هوشمند قادر خواهند بود که تجربه واقعیت مجازی را با نرمی و روانی بیشتر و همچنین کیفیت بالاتر برای کاربر فراهم کنند. دستگاه های دارای این پردازنده گرافیکی جدید چیزی حدود ۱٫۵ برابر سرعت بیشتری از دستگاه های حال حاضر خواهند داشت.

به نظر شما آیا تجربه واقعیت مجازی در تلفن های هوشمند تجربه جالبی است؟

منبع: androidheadlines.com

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده