Cortex A73

پردازنده جدید و سریعتر Cortex A73 شرکت ARM معرفی شد

هنگامی که راجع به پردازنده های درون موبایل ها، تبلت ها، ساعت های هوشمند و دستگاه های هوشمند دیگری که امروزه مورد استفاده هستند فکر می کنیم، ذهن ما به سمت نام هایی چون SnapDragon یا Exynos می رود. در واقع این ها SOC ها (Systems on chip) به معنی سیستم هایی بر روی تراشه هستند که با پردازنده ها، پردازنده های گرافیکی، صدا، شبکه و عناصر دیگری در یک …

۱۳۹۵-۰۳-۱۰ 834 بار بدون دیدگاه Mr

هنگامی که راجع به پردازنده های درون موبایل ها، تبلت ها، ساعت های هوشمند و دستگاه های هوشمند دیگری که امروزه مورد استفاده هستند فکر می کنیم، ذهن ما به سمت نام هایی چون SnapDragon یا Exynos می رود. در واقع این ها SOC ها (Systems on chip) به معنی سیستم هایی بر روی تراشه هستند که با پردازنده ها، پردازنده های گرافیکی، صدا، شبکه و عناصر دیگری در یک مجموعه واحد ترکیب می شوند.اما در قلب این مجموعه یک پردازنده وجود دارد که این پردازنده ها توسط یک شرکت بریتانیایی طراحی شده و در اختیار کوالکام و سامسونگ قرار می گیرند. امسال ARM طراحی هسته Cortex A73 را معرفی کرده که مقصد آن پرچمداران نسل بعد تلفن های هوشمند خواهد بود و باعث بهبودهای قابل توجهی نیز خواهد بود.

Cortex A73

Cortex A73

پردازنده Cortex A73 شرکت ARM و عملکرد سریعتر

هدف از این پردازنده جدید، عملکرد بهتر در مجموعه های کارآمدتر است. بنابراین وظیفه این پردازنده جدید شرکت ARM صعود و پیشرفت در عملکرد با بهبود مصرف انرژی باتری نسبت به نسل قبلی آن یعنی Cortex-A72 خواهد بود. ممکن است از لحاظ عملکرد نسبت به مدل قبلی آن، مقدار کمی بهبود داشته باشد، اما به دلیل مصرف انرژی کمتر و اندازه کوچکتر بهبود و حرکت خوبی برای آینده تلفن های هوشمند خواهد بود. خصوصا که امروزه مصرف انرژی باتری های دستگاه های هوشمند یکی از مهمترین مشکلات این دستگاه ها می باشد.

Cortex A73 در عملکرد ۴۰% افزایش دارد. این شرکت اعلام کرده که طراحی این هسته به شکلی است که برای شریکان تجاری اش (سامسونگ، کوالکام) این امکان را فراهم می کند که بتوانند پردازنده هایی با مصرف انرژی کمتر و تولید گرمای کمتری تولید کنند. همچنین ARM اعلام کرده است که مدل Cortex A73 نسبت به مدل قبلی، ۱٫۳ برابر عملکرد سریعتر و کارآمد تری خواهد داشت. مورد جالب دیگری که بیان شده است مربوط به عملکرد جالب این مدل جدید در حداکثر سرعت کلاک آن (۲٫۸ گیگاهرتز) می باشد که این مدل قابلیت آن را دارد که مدت زمان طولانی تری در این سرعت باقی بماند. این بهبود در طراحی، احتمالا کمک خوبی برای بهتر شدن تجربه استفاده کاربران از نسل بعدی دستگاه های هوشمند خواهد بود. تفاوتی ندارد که شما چه بازی یا کاری با دستگاه خود انجام می دهید. یقینا این بهبود در طراحی مدل جدید، در عملکرد کلی این پردازنده ها جهش قابل توجهی را به وجود می آورد. این شرکت بریتانیایی اعلام کرده است که این مدل جدید در دستگاه های تولید نیمه دوم سال ۲۰۱۷ استفاده خواهند شد و تا به حال یازده عدد از شرکای تجاری ARM از جمله سامسونگ، کوالکام و … برای این مدل جدید درخواست داده اند.

نظر شما راجع به نسل بعدی تلفن های هوشمند چیست؟ شما در مورد آینده این دستگاه ها چه چیزهایی را پیشبیانی می کنید؟

منبع: Androidheadlines.com

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده