تمیز کردن گوشی موبایل

آموزش نکات ضروری برای تمیز کردن گوشی موبایل و تبلت و شارژر آنها

 زندگی بدون اسمارت فون ها (گوشی های هوشمند) بسیار دشوار است. آن ها در هر گوشه دنیای پهناور جا گرفته اند.  اگر بخواهید به سفر بروید، گوشی شما بهترین مکان برای تجمع و رشد سریع میکروب ها می باشد. در طی آزمایشات انجام شده میکروب جمع شده بر روی یک گوشی از تجمع میکروب بر روی سرویس بهداشتی بیشتر بوده است ! پس تمیز نگه داشتن و آشنایی با این …

۱۳۹۵-۰۶-۲۲ 1619 بار بدون دیدگاه سامان سلیمانی

 زندگی بدون اسمارت فون ها (گوشی های هوشمند) بسیار دشوار است. آن ها در هر گوشه دنیای پهناور جا گرفته اند.  اگر بخواهید به سفر بروید، گوشی شما بهترین مکان برای تجمع و رشد سریع میکروب ها می باشد. در طی آزمایشات انجام شده میکروب جمع شده بر روی یک گوشی از تجمع میکروب بر روی سرویس بهداشتی بیشتر بوده است ! پس تمیز نگه داشتن و آشنایی با این ابزار می تواند بسیار مهم و ضروری باشد. دانشمندان اعلام کرده اند از بین ابزار های مختلف، تمیز نگه داشتن،گوشی ها حتی از اسباب بازی های کودکان هم دشوارتر است. همچنین با نزدیکی موبایل خود به صورت و مخصوصا دهان، عوامل بیماری به راحتی می توانند به بدن انسان منتقل شوند. پس این وسیله های ضروری زندگی ما می توانند به یکی از خطرناک ترین ابزار انتقال بیماری تبدیل شوند. بهتر است با ما همراه باشید تا شما را با روش های تمیز کردن گوشی موبایل همراه آشنا کنیم.

ابزار ساده مورد نیاز برای تمیز کردن گوشی موبایل

ابزار ساده مورد نیاز

ابزار ساده مورد نیاز

بهترین وسیله تمیزکننده صفحه لمسی گوشی پارچه میکروفایبر است. بهتر است به جای استفاده از حوله یا پارچه های مختلف ازین ابزار استفاده کنید که علاوه بر تمیزی، گوشی خود را از خطر خش و خط های موجود در امان نگه دارید.

البته وسایل زیادی برای تمیز کردن گوشی در دنیا وجود دارد. یکی از ساده ترین آن ها مسواک است. شما می توانید به یک مسواک تمیز خشک،  قسمت هایی از گوشی که دارای حفره است (مانند ورودی شارژر یا ورودی هدفون) را تمیز کنید. این مکان ها به دلیل استفاده زیاد و در دسترس بودن خطرناک ترند. اگر خیلی به تمیزی اهمیت می دهید،  می توانید گوشی خود را به مدت زمان مشخصی در دستگاه های تمیز کننده با اشعه UV قرار دهید. این نور سریعا میکروب ها را کشته و گوشی شما را عاری از هر گونه آلودگی نگه می دارد.

مرتب گوشی خود را تمیز کنید

تمیز کردن گوشی موبایل

تمیز کردن گوشی موبایل

بسیار مهم است که در طول روز چندین بار دستگاه خود را تمیز کنید. یک دستمال مرطوب می تواند بهترین گزینه برای استفاده روزانه شما باشد. این دستمال ها به راحتی در بازار و با قیمت مناسب قابل یافت هستند. اگر در منزل چندین گوشی همراه دارید،  به شما ابزار کیت تمیزکننده ویژه تلفن های همراه را پیشنهاد می کنیم. این ابزار را خودتان می توانید بسازید! کافیست مقداری سرکه سفید و آب مقطر را مخلوط کنید و در بطری اسپری بریزید.حالا شما قدرتمند ترین ابزار پاک کنندگی را در اختیار دارید.البته دقت کنید که هیچگاه این محلول را به صورت مستقیم بر روی گوشی اسپری نکنید. دستورالعمل های زیادی نیز وجود دارد مانند استفاده از الکل و پارچه خشک که می توانید استفاده کنید.

محافظ صفحه نمایش

محافظ صفحه نمایش

محافظ صفحه نمایش

قابل درک است که محافظ های صفحه نمایش دید نسبی را کم کرده و شاید ظاهر گوشی را زشت نماید. اما استفاده از این ابزار به منظور جلوگیری از خش و خط و آسیب به صفحه نمایش لمسی گوشی، بسیار مفید است. همچنین مدل های بسیار زیادی ازین ابزار تولید شده که حتی ظاهر گوشی را جذاب تر می کنند. حتی پس از استفاده از این محافظ نیز تمیز کردن آن را فراموش نکنید و سعی کنید طبق زمان بندی خاص محافظ خود را تعویض نمایید تا از جمع آوری میکروب و باکتری جلوگیری شود.

این مناطق را بیشتر تمیز کنید

هدفون

هدفون

یکی از مهمترین بخش های گوشی لنز دوربین آن است.این لنزها بسیار حساس به گرد و خاک هستند و در طی مدت طولانی ممکن است آسیب ببینند. علاوه بر لنز یکی از مهمترین وسایل پر استفاده هدفون است. شما ممکن است روزانه چندین بار از هدفون برای گوش کردن موسیقی استفاده کنید. بی آن که بدانید با هربار استفاده مقدار زیادی باکتری به گوش خود وارد می کنید. پس لازم است پس از هر بار استفاده هدفون خود را تمیز نمایید.

شارژر را هم فراموش نکنید. به دلیل استفاده مکرر برای شارژ گوشی، شارژر هم می تواند عامل انتقال بیماری باشد.

نکات ایمنی که در هنگام تمیز کردن گوشی موبایل باید رعایت کنید

نکات ایمنی

نکات ایمنی

  • قبل از تمیز کردن تمیز کردن گوشی موبایل خود با هرکدام از روش ها اطمینان حاصل کنید که گوشی خود را خاموش کرده و از پریز برق خارج کرده اید.
  • همچنین کابل ها را در زمانی که به برق هستند، تمیز نکنید.
  • سعی کنید از مایع های استاندارد برای پاک کردن گوشی خود استفاده کنید.
  • الکل زیاد در بسیاری مواد پاک کننده می تواند آسیب های جدی به بورد اصلی و صفحه نمایش گوشی وارد کند.
  • اگر به طور ناخواسته مقداری مایع مثل آب وارد گوشی شما شد، به سرعت آن را خاموش کرده و در یک کاسه پر از برنج قرار دهید. این کار باعث می شود آب داخل گوشی به سرعت خارج شود.
  • از سشوار کردن به شدت پرهیز کنید، چرا که باعث می شود قسمت هایی از گوشی ذوب شود. همچنین بسیاری از گجت ها دمای بالا را تحمل نمی کنند.

جمع بندی

همانطور که گفته شد علاوه بر استفاده از گوشی باید به آن رسیدگی هم شود. پس با هر روش استانداردی که می توانید به فکر تمیز کردن گوشی موبایل خود را باشید تا این وسیله مهم عامل انتقال میکروب یا بیماری به شما نشود.

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده