آموزش استفاده از قابلیت Instagram Stories

instagram stories قابلیت جدید نرم افزار محبوب اینستاگرام است. اینستاگرام یک نرم افزار عالی و ساده برای اشتراک عکس بود که با گذاشتن یک فیلتر و زیرنویس کار تمام می شد. ولی به مرور زمان این نرم افزار پیچیده تر و پیشرفته تر شد. اول اشتراک ویدئو و بعد ارسال مستقیم پیام یا (Direct Message). الان این نرم افزار پیچیده تر از آنی هست که شما بتوانید به راحتی عکس …

۱۳۹۵-۰۷-۲۴ 569 بار ۱ دیدگاه نوید محمدی

instagram stories قابلیت جدید نرم افزار محبوب اینستاگرام است. اینستاگرام یک نرم افزار عالی و ساده برای اشتراک عکس بود که با گذاشتن یک فیلتر و زیرنویس کار تمام می شد. ولی به مرور زمان این نرم افزار پیچیده تر و پیشرفته تر شد. اول اشتراک ویدئو و بعد ارسال مستقیم پیام یا (Direct Message). الان این نرم افزار پیچیده تر از آنی هست که شما بتوانید به راحتی عکس های دوستانتان را ببینید و قابلیت Instagram Stories نیز به نظر می رسد کار با آنرا پیچیده تر کرده است ولی در واقع این راهی است که اینستاگرام برای بازگشت به گذشته ساده خود انتخاب کرده است. اینستاگرام کاربران خود را تحت محدودیتی قرار می دهد که سایر نرم افزار های اجتماعی قرار نمی دهند. ولی به هر حال این نرم افزار جایگاه خاصی میان مردم دارد و باعث می شود خیلی از شخصیت ها، خود را در زندگی مجازی-اجتماعی نمایان کنند.

instagram stories

instagram stories

چگونه یک Story در اینستاگرام بسازیم؟

اگر با نرم افزار Snapchat آشنایی ندارید، این قابلیت اینستاگرام کاملا برایتان تازگی دارد. به زبان ساده، این قابلیت می تواند یک اسلاید شو از عکس ها و ویدئو های شما در طول روز باشد که با گذشتن ۲۴ ساعت از زمان انتشار عکس و فیلم، آنها ناپدید می شوند. این Story ها یا داستان ها هیچ ارتباطی با عکس و فیلم های اصلی خودتان در لیست پروفایلتان ندارند.

دربالای صفحه اصلی اینستاگرام، لیست اینستاگرام دوستان یا Following های خودتان را می بینید که Story خود را به اشتراک گذاشته اند. در کنار یا بالای آنها، آیکن مثبت مانندی که در عکس می بینید موجود است که براحتی می توانید آن را لمس کرده و کار ساخت داستان را شروع کنید.

 instagram stories

داستان خود را بسازید

بعد از وارد شدن به بخش عکاسی اینستاگرام، برای گرفتن عکس می توانید به راحتی روی دکمه پایین بزنید و یا برای فیلم گرفتن کافیست روی آن دکمه نگه دارید تا حدود ۱۰ ثانیه فیلم ضبط شود.

 instagram stories

بعد از گرفتن عکس و فیلم، شما می توانید به راحتی با لمس انگشتتان از راست به چپ، افکت های پیشفرض اینستاگرام را روی آن اعمال کنید. در قسمت بالا سمت راست، دو گزینه قرار دارد. یکی تایپ نوشته و دیگری نقاشی کشیدن را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید سلیقه خود را امتحان کنید. اگر دوست دارید داستان خود را در دستگاه خود ذخیره داشته باشید، می توانید روی دکمه دانلود سمت راست پایین بزنید. در آخر با زدن دکمه فِلِش رو به بالا کار را تمام کرده و فصل اول داستان خود را شروع کنید!

 instagram stories instagram stories

تنظیمات

هنگامی که در قسمت عکاسیStory قرار دارید، با زدن چرخ دنده سمت چپ بالا، تنظیمات پیشفرض Story را شخصی سازی کنید. تنظیماتی مانند:

  • چه کسانی داستان شما را نبینند.
  • چه کسانی برای داستانتان نظر بگذارند.
  • عکس های اشتراک گذاشته شده، ذخیره شوند.

     instagram stories

جمع بندی

در کل می توان گفت قابلیت instagram stories از نرم افزار Snapchat کپی شده است ولی باز هم ماهیت قبلی خود را حفظ کرده و چیزی از این شبکه اجتماعی پر طرفدار کم نکرده است.

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۱ دیدگاه تایید شده

  • محسن 0 - پاسخ

    ممنون مفید بود