Google Play

۵ نکته و ترفند Google Play که هر کاربر اندروید باید بداند

فروشگاه Google Play یک مزیت بزرگ برای دارندگان دستگاه های اندروید است که به شما این امکان را می دهد طیف گسترده از برنامه ها را انتخاب کنید. برای داشتن بهترین تجربه خرید و یا دانلود بازی و نرم افزار از فروشگاه گوگل پلی ترفند و نکاتی را باید بدانید که همه ی این نکات و ترفند ها را در این پست جمع کرده ایم و در زیر به بررسی …

۱۳۹۵-۰۴-۰۳ 2064 بار ۳ دیدگاه محمد پلاس

فروشگاه Google Play یک مزیت بزرگ برای دارندگان دستگاه های اندروید است که به شما این امکان را می دهد طیف گسترده از برنامه ها را انتخاب کنید. برای داشتن بهترین تجربه خرید و یا دانلود بازی و نرم افزار از فروشگاه گوگل پلی ترفند و نکاتی را باید بدانید که همه ی این نکات و ترفند ها را در این پست جمع کرده ایم و در زیر به بررسی آنها می پردازیم.

 1. نصب یک برنامه که در کشور شما در دسترس نیست

  اگر شما واقعا مشتاق برای دریافت یک برنامه ای هستید که در کشور شما در دسترس نیست و شما باز هم قادر به دریافت این برنامه  با استفاده از یک VPN هستید. VPN به معنی شبکه های خصوصی مجازی هستند. این شبکه ها یک اتصال امن به اینترنت از طریق شبکه های خصوصی در مکان های خارج از یک جریان را برای شما ایجاد می کنند. در واقع، با یک سرویس VPN می توانید از مکان های مختلف و بدون محدودیت به اینترنت دسترسی داشته باشید. این مهم است که شما یک VPN معتبر را انتخاب نمایید.  بعد از دانلود VPN، کشوری که میخواهید فروشگاه پلی استور به برنامه VPN دسترسی داشته باشد را انتخاب کنید.  برنامه VPN را نصب و اجرا کنید.باید در صفحه اصلی گوگل پلی کشوری که انتخاب کرده اید موجود باشد. حالا شما می توانید برنامه مورد نظر خود را از فروشگاه پلی استور دانلود کنید.

  Google Play

  Google Play

 2. مدیریت برنامه ها در Google Play

  در این فروشگاه محیطی به نام ‘My apps & games’ وجود دارد. از اینجا می توانید برنامه هایی را که دانلود کرده اید، نصب کرده اید و یا نیاز به به روز رسانی دارند را مشاهده کنید. این محل بسیار خوبی برای مدیریت برنامه های خود در فروشگاه پلی استوراست و دسترسی به آن نیز آسان است. فروشگاه پلی استور را در دستگاه اندرویدی خود اجرا کنید. منو (سه خط افقی در بالای سمت چپ صفحه نمایش خود ) را باز کنید. در بخش Apps & Games شما می توانید لینک  My apps and & games را ببینید و آن را انتخاب کنید. اکنون شما باید یک لیست از برنامه های نصب شده خود را ببینید. از اینجا شما می توانید دکمه به روز رسانی برای  همه برنامه ها در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش خود ببینید. این امکان برای شما وجود دارد که برنامه های دانلود شده خود را ببینید و آن ها را مدیریت کنید. اکنون شما می توانید به همه ی بخش ها بروید و برنامه های نصب شده بر روی دستگاهتان را ببینید و آن ها را مدیریت کنید. 

  Google Play

  Google Play

 3. قرار دادن یک قفل والدین در Google Play
  اگر نمی خواهید دانلود برنامه ها و بازی های نامناسب گوگل پلی استو که می تواند شامل خشونت و دیگر مسائل باشد را کودک شما یا افراد دیگر ببینند، جهت جلوگیری سوء استفاده دیگران، شما باید در فروشگاه Google Play خود قفل والدین را فعال کنید. در ابتدای کار گوگل پلی را اجرا کنید و از قسمت منو به بخش تنظیمات بروید. در قسمت تنظیمان Parental controls را انتخاب کنید و این قابلیت را فعال کنید که بعد از آن برای ایجاد قفل والدین از شما پین کد می خواهد که باید یک رمز برای آن اختصاص دهید. سپس  لیستی از چیزهایی که شما می خواهید در فروشگاه گوگل پلی دانلود کرده اید و یا آنهایی که شما می خواهید به مجموعه محدودیت ها برای دیگران قرار دهید، به شما نمایش داده می شود که برای انتخاب کردن آن باید بر روی آن ضربه بزنید. هنگامی که محدودیت ها تعیین شد، کودک شما یا افراد وابسته برای هر بار دانلود هر چیزی که دارای محدودیت است باید رمز را وارد کنند.

  Google Play

  Google Play

 4. پرداخت در Google Play Store

  عملیات خرید در فروشگاه پلی استور بسیار کار آسانی است و با یک لمس امکان پذیر است. شما تا ۲ ساعت بعد از خید فرصت دارید تا برنامه را بررسی کنید که در صورت معیب بودن برنامه، از خرید منصرف شوید و پولتان برگشت داده شود. هنگامی که یک برنامه را خریداری می کنید در صفحه Play Store گزینه نصب و  باز کردن برنامه موجود است. علاوه بر این، گزینه بازپرداخت باید به سمت چپ از آن ظاهر شود. این امکان وجود دارد که بازپرداخت ظرف مدت دو ساعت پس از خرید  برای دریافت پول خود ، انجام شود. اگر متوجه شدید که یک کودک و یا فرد دیگری خرید بدون اجازه شما انجام داده است همیشه می توانید امتیازات خود را تغییر دهید. فقط کافیست وارد گوگل پلی شوید و از قسمت منو وارد تنظیمات شوید و تعویض احراز هویت را برای همه ی خرید ها در گوگل پلی را برای دستگاه خود را انتخاب کنید.

  Google Play

  Google Play

 5. چک کردن ‘Indie Corner’

  هر دو توسعه دهندگان بزرگ و کوچک برای یک اکوسیستم پر جنب و جوش برنامه های آندروید مهم است. توسعه دهندگان بزرگ در حال مبارزه نیست، این توسعه دهندگان کوچک هستند که دارای مشکلات زیادی هستند. بخشی از مشکلات هستند که برای حا کردن آنها نیاز به مهارت و یا برنامه ای مستقل دارند. اما اکنون Indie Corner در گوگل پلی استور وجود دارد. Indie Corner نمی تواند در درون گوگل پلی یافت شود. در غوض برای داشتن این قابلیت باید مرورگر گوشی خود را باز کنید و عبارت ‘Indie Corner’ را جستجو کنید.اولین نتیجه باید  ‘Discover Indie Corner’ از گوگل پلی باشد.این ویژگی به شما این امکان را می دهد که جدیدترین بازی و نرم افزار ها را مشاهده کنید

  Google Play

  Google Play

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۳ دیدگاه تایید شده

 • دلشکسته 0 - پاسخ

  درادامه کارهای خود کوشا باشید که عده ایی هستن که نیاز به این اطلاعات دارند موفق باشید و ممنون بخاطر وقتیکه گداشتید

 • دلشکسته 0 - پاسخ

  توصیحات مختصر و کاملا مفهوم بود متشکرم

 • دلشکسته 0 - پاسخ

  عالی بود وتشکر