گوشی افتاده در آب

با گوشی افتاده در آب و خیس شده چه کنیم؟ تعمیر گوشی هوشمند خیس شده

فرض کنید در استخر هستید؛ یا در حال استفاده از سرویس بهداشتی؛ یا حتی در حال نوشیدن یک نوشیدنی که ناگهان گوشی گران قیمت شما داخل آب یا نوشیدنی می افتد. می شود گفت دارنده گوشی برای چندین لحظه بی حرکت و بی حس خواهد بود! یکی از بیشترین اتفاقاتی که در دنیا می افتد افتادن گوشی در آب یا مایعات است. علاوه بر این افراد با دستپاچگی زیاد اعمالی …

۱۳۹۵-۰۶-۲۴ 1808 بار بدون دیدگاه سامان سلیمانی

فرض کنید در استخر هستید؛ یا در حال استفاده از سرویس بهداشتی؛ یا حتی در حال نوشیدن یک نوشیدنی که ناگهان گوشی گران قیمت شما داخل آب یا نوشیدنی می افتد. می شود گفت دارنده گوشی برای چندین لحظه بی حرکت و بی حس خواهد بود! یکی از بیشترین اتفاقاتی که در دنیا می افتد افتادن گوشی در آب یا مایعات است. علاوه بر این افراد با دستپاچگی زیاد اعمالی را انجام می دهند که میزان آسیب را افزایش می دهد. همراه شما هستیم تا ببینیم با گوشی افتاده در آب چه کنیم؟ پس همراه ما بمانید.

در مطالب گذشته راه هایی برای تمیز کردن گوشی موبایل و ابزار ساده مورد نیاز برای تمیز کردن گوشی موبایل را معرفی کردیم. امروز با آموزش تعمیر گوشی آب خورده در کنار شما هستیم. باید قبول کنیم که احتمال تعمیر یک گوشی افتاده در آب بسیار کمتر از آن چیزی است که به ذهن ما می رسد. اما با چند روشی که به شما معرفی می کنیم می توانیم احتمال را قوی تر کنیم.

گوشی را از آب خارج کنید و در سریعترین زمان آن را خاموش کنید

خارج کردن گوشی از آب

خارج کردن گوشی از آب

واقعا فکر کردن و عکس العمل با صحنه غرق شدن گوشی در آب مشکل است. اما بهتر است آرامش خود را حفظ کنید و سریعا آن را از داخل آب خارج کنید. حتی اگر در داخل چاه سرویس بهداشتی افتاده است! پس از آن به سرعت گوشی را به طور کامل خاموش کنید. حتی اگر این امکان را دارید باطری آن را خارج کنید. سپس آن را در یک سطح کاملا صاف و روی یک دستمال کاغذی یا حوله قرار دهید.

هنگام افتادن گوشی ما در آب چه کاری نباید انجام داد؟

  • تا زمانی که مطمئن نشده اید کلیه مایعات موجود از گوشی افتاده در آب خارج شده آن را روشن نکنید.
  • به هیچ عنوان تا چند وقت آن را به شارژ نکنید (به برق متصل نکنید)
  • هیچ کلیدی را فشار ندهید ،‌ این کار به هل دادن آب به داخل بورد گوشی کمک می کند. پس حتی برای خارج کردن مایع ،‌ کلید های گوشی را فشار ندهید.
  • به هیچ عنوان برای خارج کردن آب ، به گوشی خود ضربه وارد نکنید یا تکان ندهید.
  • از سشوار و دمنده نیز استفاده نکنید. دقت داشته باشید گرما و سرمای بیش از حد خود می تواند باعث آسیب زدن به گوشی شود.
  • اسمارت فون خود را زیاد حرکت ندهید. با این کار آب را داخل آن می چرخانید تا قسمت هایی که آسیب ندیده نیز آسیب ببیند!

پاک سازی گوشی افتاده در آب

پاک سازی گوشی

پاک سازی گوشی

کلیه قطعاتی مانند باطری ، مموری ، سیم کارت و …  که قابل جدا شدن هستند را جدا نمایید و همه را داخل یک حوله بریزید.

همچنین اگر می توانید از یک متخصص کمک بگیرید تا بتوانید قطعات داخلی را نیز از هم جدا کنید. البته توجه داشته باشید با این کار گارانتی گوشی از بین خواهد رفت.

گوشی افتاده در آب را به تدریج خشک کنید

سعی کنید با یک حوله یا دستمال نازک به تدریج و آرام آرام آب موجود در بدنه دستگاه را بگیرید. مراقب باشید در حین این کار گوشی را زیاد تکان ندهید یا به آن ضربه وارد نکنید.

از جارو برقی استفاده کنید

جارو برقی

جارو برقی

به جای استفاده از دمنده یا سشوار ، از یک جارو برقی با درجه کم استفاده کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که جارو برقی شما قابلیت مکش مایعات را داشته باشد.

این کار را به آرامی و با میزان کم انجام دهید. نه به این شکل که در تصویر ملاحظه می کنید!

برنج ، امیدی برای بازگشت گوشی شما

برنج

برنج

شاید عجیب به نظر برسد ، اما برنج قدرت بسیار زیادی در خارج کردن آب دارد. شما می توانید چند ساعت گوشی خود را داخل یک ظرف پر از برنج قرار دهید تا این ماده با قابلیت ویژه خود گوشی شما را به شما بازگرداند. البته بعد از این کار باید گرد و خاک موجود را به طور کامل پاک کنید.

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده