باتری

مشکلات باتری های اندرویدی و راه حل های این مشکلات

کاهش زود هنگام شارژ، شارژ شدن آهسته و برنامه هایی که فعالیت سنگینی دارند و شارژ موبایل را به صورت مخفی کاهش می دهند، از جمله مواردی هستند که کاربران دستگاه های اندرویدی با آنها دست و پنجه نرم می کنند. در این مطلب ما راه حل هایی برای رویارویی با بدترین مشکلات مربوط به باتری های تلفن های هوشمند اندرویدی fix android battery issues آورده ایم. متوقف کردن برنامه های …

۱۳۹۵-۰۲-۲۸ 1562 بار بدون دیدگاه Mr

کاهش زود هنگام شارژ، شارژ شدن آهسته و برنامه هایی که فعالیت سنگینی دارند و شارژ موبایل را به صورت مخفی کاهش می دهند، از جمله مواردی هستند که کاربران دستگاه های اندرویدی با آنها دست و پنجه نرم می کنند. در این مطلب ما راه حل هایی برای رویارویی با بدترین مشکلات مربوط به باتری های تلفن های هوشمند اندرویدی fix android battery issues آورده ایم.

متوقف کردن برنامه های غیر ضروری

در ابتدا لازم است که از عکس العمل های باتری و شکل کارکرد آن به مشکل آن پی برده و سپس برای آن راه حلی پیدا کنید. برای پی بردن به اینکه کدام برنامه ها برای باتری شما مشکل ایجاد کرده اند به قسمت باتری Battery در داخل تنظیمات Setting بروید. اگر متوجه برنامه ای شدید که بیش از حد لازم و معقول از باتری شما استفاده کرده است با گزینه بستن اجباری Force close آن را متوقف کنید. اگر میخواهید در رابطه با مصرف باتری دستگاه خود اطلاعات بیشتری به دست بیاورید می توانید از برنامه هایی استفاده کنید که راجع به مصرف برنامه های مختلف درون دستگاه شما جزئیات بیشتری ارائه می دهند. توصیه ما به شما برنامه GSAM Battery Monitor می باشد. زمانی که برنامه ای را روی تلفن خود نصب می کنید این برنامه طی چند روز به جمع آوری اطلاعاتی راجع به آن برنامه اقدام می کند و سپس اطلاعاتی راجع به اینکه چه برنامه ای و تا چه حد از انرژی باتری شما مصرف می کند را به شما ارائه می دهد.

برای متوقف کردن برنامه ها در پس زمینه این خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم

تعویض باتری

اگر چند سالی از عمر تلفن همراه شما می گذرد، باید این حقیقت تلخ را بپذیرید که ممکن است مشکل از باتری تلفن همراه شما باشد. اگر از آن دسته از کاربران تلفن همراه هستید که استفاده چندانی از برنامه هایی که فعالیت های پس زمینه ای زیادی دارند، نمی کنید و اگر از روشنایی صفحه نمایش با میزان کم استفاده می کنید زمان آن رسیده که به فکر تعویض باتری تلفن همراه خود باشید. تولیدکنندگان تلفن های همراه اغلب مقدار زمانی که یک باتری باید به خوبی کار کند را تا ۱۰۰۰ بار شارژ بیان کرده اند. اما این عدد به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اگر شارژر تلفن هوشمند شما کار نمی کند 

گاهی اوقات شاید برای شما پیش آمده باشد که تلفن خود را تمام شب داخل شارژ قرار داده اید و بعد از آن، شارژ تلفن شما به سرعت کاهش می یابد یا اینکه بعد از یک شب تمام شارژ کردن آن، زمانی که صبح آن را چک می کنید، متوجه آن می شوید که باتری دستگاه شما به طور کامل شارژ نشده است. اگر این موارد برای شما پیش آمده باشد قطعا شارژر شما معیوب می باشد.

بررسی کنید که آیا کابل شارژر شما با دستگاه دیگری کار می کند یا اینکه دستگاه شما با کابل دیگری کار می کند؟ اگر متوجه شدید که ایراد از شارژر است نسبت به تهیه شارژر جدید از تولیدکنندگان مورد اطمینان اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است شما هم موضوع سوژه خبر انفجارهای تلفن همراه یا شارژرهای غیرمعتبر و غیراصلی باشید.

اندروید انرژی زیادی مصرف می کند

یکی از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی دستگاه شما سیستم عامل اندروید دستگاه می باشد. این انرژی صرف انواع سنسورها، نرم افزارهای سیستمی و خدمات دیگری که موجب سهولت در استفاده از ایت سیستم عامل هستند می شود. این مقدار مصرف انرژی در صورتی که بیش از ۲۵% از انرژی مصرفی دستگاه شما نباشد معقول می باشد و طبیعی می باشد. اگر از این مقدار بیشتر بود نشان از داشتن مشکل می باشد که این مشکل با بازگرداندن سیستم عامل اندروید شما به نسخه قدیمیتر آن رفع می شود. البته توصیه می شود در ابتدا از روش بازگرداندن به تنظیمات کارخانه استفاده شود.

خدمات گوگل پلی، کاهش دهنده باتری

گوگل پلی سرویس Google Play Services مورد دیگری است که مقدار زیادی از انرژی باتری شما را مصرف می کند. متاسفانه امکان توقف این برنامه وجود ندارد به دلیل اینکه این برنامه ارتباط بین برنامه های مختلف را تامین می کند. تنها راه کنترل آن این است که هرماه یکبار در قسمت برنامه ها Apps در تنظیمات و در قسمت تنظیمات این برنامه گزینه پاک کردن کش را لمس کنید که باعث جلوگیری از هدر رفتن بی رویه باتری دستگاه شما می شود.

خاموش کردن گزینه تنظیم خودکار روشنایی

تنظیم روشنایی صفحه نمایش توسط خود شما باعث بهبود عمر مفید باتری شما خواهد شد و موجب کمتر شدن میزان مصرف انرژی توسط صفحه نمایش خواهد بود. خوشبختانه تنظیم نور به صورت دستی در سیستم عامل اندروید کار بسیار آسانی می باشد.

تنظیم نور به صورت دستی

تنظیم نور به صورت دستی

کوتاه کردن مدت زمان روشنایی نمایشگر

این یک حقیقت بدیهی است که نمایشگر یکی از بزرگترین منابع مصرف انرژی باتری یک دستگاه اندرویدی است. بنابراین مدیریت کردن آن باعث طولانی شدن مدت استفاده از دستگاه شما خواهد شد. بهترین راه برای حل این مشکل این است که مدت زمان آن را به حداقل زمانی که با استفاده از دستگاه خود از آن راضی هستید کاهش دهید و فقط زمانی آن را افزایش دهید که به آن احتیاج دارید.

تنظیم مدت زمان روشنایی صفحه نمایش

تنظیم مدت زمان روشنایی صفحه نمایش

مراقب وبجت ها و برنامه های پس زمینه باشید

ویجت ها قاتلان باتری تلفن های هوشمند هستند. ممکن است ویجت اخبار یا آب و هوا برای شما مهم و قابل استفاده باشد، اما زمانی که تعداد ویجت ها افزایش پیدا میکند، به طرز بی رحمانه ای باعث از بین رفتن انرژی باتری شما می شود.

زمان به روز رسانی ویجت های خود را کاهش دهید. برای مثال هنگامی که ویجت وضعیت آب و هوا هر یک ساعت به روز رسانی می شود باعث از بین رفتن انرژی زیادی می شود، اما وقتی که زمان آن را افزایش دهید بهینه تر می شوند. برای مثال به جای اینکه وضعیت آب و هوا چندبار در روز به روز رسانی شود آن را به هر ۱۲ ساعت تغییر دهید.

مشکل خودتان را با باتری های تلفن های هوشمند با ما در میان بگذارید. به نظر شما چه راه حل دیگری برای کاهش مصرف انرژی باتری های اندروید وجود دارد؟

در صورتی که

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده