8 نکته جالب اندروید

۸ نکته جالب اندروید که شاید ندانید

اندروید سیستم عاملی کوچک اما قدرتمند است که با تعداد بیشماری مزیت و ویژگی و نرم افزارهای متفاوت، دنیای گوشی های هوشمند را متحول کرده است. شما هم گوشی اندرویدی دارید؟! در مورد آن چقدر می دانید؟ خب… تماس می گیرید و پیامک می فرستید؟! نه گوشی شما بیشتر از این موارد، ویژگی دارد که از آنها بی خبرید. در این مقاله در مورد ۸ نکته جالب اندروید صحبت می …

۱۳۹۵-۱۰-۰۸ 1602 بار بدون دیدگاه نوید محمدی

اندروید سیستم عاملی کوچک اما قدرتمند است که با تعداد بیشماری مزیت و ویژگی و نرم افزارهای متفاوت، دنیای گوشی های هوشمند را متحول کرده است. شما هم گوشی اندرویدی دارید؟! در مورد آن چقدر می دانید؟ خب… تماس می گیرید و پیامک می فرستید؟! نه گوشی شما بیشتر از این موارد، ویژگی دارد که از آنها بی خبرید. در این مقاله در مورد ۸ نکته جالب اندروید صحبت می کنیم.

۱- فعال کردن حالت توسعه دهنده (Developer Mode)

شاید در حالت عادی حالت توسعه دهنده (Developer Mode) روی گوشی شما فعال نباشد. این حالت یا در واقع ویژگی، گزینه های جالبی را برای برنامه نویسان و توسعه کنندگان اندروید باز می کند. شما هم می توانید توسعه دهنده اندروید شوید کافیست به تنظیمات گوشی رفته و به About phone یا درباره گوشی بروید و بعد ۷ بار روی Bulid Number بزنید تا با پیغام “Congratulations, you are now a developer” روبرو شوید. وقتی به منو تنظیمات برگردید، Developer options را مشاهده خواهید کرد.

8 نکته جالب اندروید

۲- تغییر مقیاس انیمیشن (Animation Scales)

بیشتر ما از سرعت پایین جا به جایی در منوها خسته ایم. علت این سرعت پایین می تواند مربوط به پردازنده و حافظه گوشی باشد. یکی از راه حل ها اینست که به منوی ظاهر شده Developer options بروید  و گزینه های “Window animation scale” “Transition animation scale”  و “Animator duration scale”را که در حال پیشفرض روی ۱x هستند، به x0.5 تغییر دهید و یا انیمیشن آنرا خاموش کنید. توجه داشته باشید بعد از اعمال تنظیمات، گوشی شما سرعتش زیاد نمی شود، بلکه جا به جایی در منوها سریع تر خواهد شد.

8 نکته جالب اندروید

۳- چگونگی حذف پیشفرض باز شدن نرم افزارها (App Defaults)

فرض کنید در حال گشت و گذار در یک سایت ویدئو هستید و وقتی روی گزینه نمایش آن کلیک می کنید، برای مثال MXPlayer باز می شود ولی شما نمی خواهید این اتفاق بیافتد و دوست دارید ویدئو توسط خود مرورگر یا نرم افزار دیگری باز شود. این کار ممکن است. اگر برای مثال با Chrome این مشکل را دارید، به تنظیمات رفته و سپس Apps یا برنامه ها را باز کنید و روی Google Chrome بزنید تا Clear Defaults را ببینید. روی آن زده تا تنظیمات سابق شما نسبت به پیشفرض باز شدن نرم افزارها، حذف شود.

8 نکته جالب اندروید

۴- بسرعت Wifi خود را تعویض کنید

برای تغییر و اتصال به Wifi دیگر معمولا باید به تنظیمات و سپس به  Wifiرفته تا اتصال برقرار کنیم. اما راه ساده تری هم وجود دارد، منوی کشویی بالا را به پایین کشید و به زیر آیکون Wifi دقت کنید و روی آن بزنید تا بقیه SSID ها را ببینید. اگر گوشی شما این حالت را ندارد باز هم با نگه داشتن روی آیکون Wifi در منوی باز شونده، به لیست SSID ها منتقل می شوید.

8 نکته جالب اندروید

۵- مشخصات نرم افزاری که اعلان ثابت دارد

شاید برایتان پیش آمده باشد که  در قسمت اعلان (Notification) گوشی شما آیکونی یا نوشته ای ظاهر می شود که نمی دانید از کجا و کدام نرم افزار است. برای شناسایی و بررسی آن کافیست در همان قسمت  Notification روی اعلان مدتی انگشت خود را نگه دارید (Long Press)  تا عبارت App Info یا مشخصات برنامه ظاهر شود. با زدن روی آن می توانید مشخصات برنامه ای که اعلان می دهد را ببینیند.

8 نکته جالب اندروید

۶- تغییر تنظیمات نرم افزار اعلان دهنده

با توجه به نکته شماره ۵، با نگه داشتن طولانی انگشت روی اعلان مورد نظر، ممکن است علامت تعجب نمایان شود ( بستگی به نسخه اندروید شما دارد). در این حالت با زدن روی علامت تعجب منویی باز می شود که امکاناتی از جمله بلاک کردن اعلان(Block)، دادن امتیاز برای نشان دادن اعلان در اول ردیف (Priority) و خاموش کردن اعلان در حالت قفل گوشی (Sensitive) به شما می دهد که می توانید استفاده کنید.

8 نکته جالب اندروید

۷- ویژگی قفل هوشمند (Smart Lock)

این ویژگی امنیتی اندروید می تواند جایگزینی برای روش های دیگر مثل پین کد و اشکال رسمی (Pattern) باشد. برای این قابلیت به تنظیمات ، امنیت (Security) و Smart lock بروید. اگر از قبل پسورد یا اشکال رسمی دیگری تعیین کردید، وارد کنید تا ویژگی های امنیتی هوشمند را ببینید. ویژگی هایی همچون:

  • On-Body detection: باز شدن قفل گوشی فقط موقعی که همراه شماست.
  • Trusted places: در مکان هایی خاص قفل باز شود.
  • Trusted devices: در نزدیکی دستگاهی خاص قفل باز شود.
  • Trusted Face: باز شدن  قفل از طریق شناسایی صورت.
  • Trusted Voice: باز شدن قفل با صدای مورد اعتماد.

8 نکته جالب اندروید

۸- گرافیک یا بازی مخفی

به تنظیمات و سپس درباره گوشی (About Phone) بروید و روی نسخه اندروید (Android version) خود چند بار بزنید تا با حالت گرافیکی یا بازی جالبی روبرو شوید!

8 نکته جالب اندروید

امیدوارم  این ۸ نکته جالب اندروید، توجه شما را جلب کرده باشد. البته اندروید تعداد زیادی حقه و ترفند دارد که در یک مطلب نمی گنجد. اگر سوالی هست، در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده