بایدها و نبایدها هنگام گرم شدن گوشی

امروز قصد داریم به شما کارهایی را که هنگام گرم شدن گوشی باید انجام داد را به شما آموزش دهیم. بر خلاف رایانه، گوشی هوشمند شما فن خنک کننده ندارد و یا هیچ راه دیگری برای خنک نگه داشتن آن نیست. به همین علت، آنها در دمای قابل قبولی به خوبی کار می کنند. تولید‌کنندگان گوشی‌های هوشمند بر روش‌های خنک‌کننده تمرکز می‌کنند و این واقعیت است که اکثر مردم کارهای بازی …

۱۳۹۶-۱۰-۳۰ 1095 بار بدون دیدگاه میلاد چاهیان

امروز قصد داریم به شما کارهایی را که هنگام گرم شدن گوشی باید انجام داد را به شما آموزش دهیم. بر خلاف رایانه، گوشی هوشمند شما فن خنک کننده ندارد و یا هیچ راه دیگری برای خنک نگه داشتن آن نیست. به همین علت، آنها در دمای قابل قبولی به خوبی کار می کنند.

گرم شدن گوشی

تولید‌کنندگان گوشی‌های هوشمند بر روش‌های خنک‌کننده تمرکز می‌کنند و این واقعیت است که اکثر مردم کارهای بازی یا برنامه ‌های سنگین را با گوشی‌های خود انجام نمی‌دهند.

اکثر گوشی‌های هوشمند هنگام گرم شدن محدودیت‌هایی را بصورت خودکار در نظر می‌گیرند. از کار افتادن فلش دوربین، محدود کردن پردازش پردازنده مرکزی (CPU) و یا غیرفعال کردن موقت گوشی از اینگونه محدودیت‌ها می‌باشد.

 

هنگام گرم شدن گوشی چه اقداماتی انجام دهیم؟

 

گرم شدن گوشی در صورت معیوب بودن باتری

گرم شدن باتری گوشی

 

معیوب بودن باتری گوشی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ مانند: فشار زیاد به باتری، پایان عمر مفید آن و یا تقلبی بودن؛ از طرف دیگر نیز ممکن است زمینه ترکیدن باتری باشد و یا شکستگی برد را در پی داشته باشد. به طور خلاصه، اگر متوجه یک باتری بصورت غیرمعمول باد کرده و یا گرم می‌کند آن را سریعاً تعویض کنید.

 

در صورت مشاهده متورم شدن باتری کارهای زیر را باید انجام دهید

  • تلفن را خاموش کنید
  • از آن استفاده نکنید
  • گوشی را در شارژ قرار ندهید
  • در صورتی که تحت ضمانتنامه باشد، برای تعویض باتری اقدام کنید

متورم شدن باتری ممکن است برای هر دستگاهی اتفاق نیفتد. گرم شدن گوشی، حتماً دلیلی بر معیوب بودن باتری نیست. اما اگر ظاهر باد کرده در باتری وجود داشته باشد یا گوشی شروع به داغ شدن کند، این احتمال وجود دارد که مشکل از باتری باشد.

 

گرم شدن گوشی در حال شارژ

گرم شدن گوشی

هنگامی که شما تلفن خود را شارژ میکنید، طبیعی است که مقدار کمی گرما تولید کند. این فقط یک اثر جانبی بدلیل واکنش‌های شیمیایی است که باتری را شارژ می‌کند. با این حال، اگر گوشی شما خیلی گرمتر از حد معمول باشد، ممکن است یک مشکل در شارژر شما وجود داشته باشد.

 

در صورت بروز گرم شدن گوشی هنگام شارژ کارهایی که باید انجام دهید به شرح زیر می‌باشد

  • تلفن خود را جدا کنید و اجازه دهید تا آن خنک شود.
  • سعی کنید شارژر آن را با یک شارژر اصلی (کیفیت بالا) شارژ کنید، یا با شارژر های مختلف گوشی خود را شارژ کنید و آن را تست کنید.
  • اگر تلفن هنوز گرم شد، به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید.

 

گرم شدن گوشی در محیط بیرون

گرم شدن باتری گوشی

ساده‌ترین راهی که باعث می‌شود گوشی هوشمند شما گرم شود این است که آن را در آفتاب قرار دهید یا در یک روز گرم در ماشین قرار دهید. اکثر گوشی‌های هوشمند، از قطعه‌های سیاه و سفید یا از پلاستیک یا از فلز ساخته شده‌اند که در جذب گرما بسیار موثر هستند.

 

در صورت بروز این مشکل کارهایی که باید انجام دهید به شرح زیر می‌باشد

  • تلفن خود را خاموش کنید و آن را در جای خنک قرار دهید.
  • در هنگام قرار دادن گوشی خود در مکانی، آن را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

در واقع، شما فقط باید وقت کافی برای خنک شدن تلفن همراه به آن بدهید. با استفاده از راه‌کارهای ایمنی، گوشی خود را باید خاموش کنید و از آن استفاده نکنید.

پس مراقب باشید که گوشی خود را در معرض آفتاب قرار ندهید، چون ممکن است که آسیب‌های خطرناکی به آن برساند.

 

گرم شدن گوشی در صورت اجرای بازی و برنامه سنگین

هنگامی که شما در حال بازی کردن بازی های ۳D یا HD هستید یا مشغول ویرایش ویدئو و یا انجام وظایف فشرده دیگر هستید، کاملا طبیعی است که گوشی شما گرم شود. بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد عمر باتری دستگاه شماست که اگر بیش از حد گرم شود، بسیار کم می‌شود. اگر بازی‌های سنگین با گوشی خود انجام دهید، ممکن گوشی شما دچار کاهش سرعت شود.

هر نسل جدید تلفن قدرتمندتر از گذشته است. این به این معنی است که بازی های جدید و برنامه های کاربردی نیاز به قدرت بیشتری دارند. در حالی که هنوز ممکن است در دیوایس شما بر روی سخت افزار قدیمی اجرا شوند. دستگاه‌های قدیمی‌تر ممکن است آن برنامه را برای مدت زمان طولانی بدون مشکلات در اختیار شما قرار دهد.

 

در صورت بروز این مشکل کارهایی که باید انجام دهید به شرح زیر می‌باشد

اگر به طور مداوم با مشکل مواجه شدید به این دلیل است که تلفن شما نمی تواند برنامه های مورد نظر شما را اجرا کند، پیشنهاد می‌کنیم  آن را ارتقا دهید.

 

گرم شدن گوشی با بروزرسانی سیستم عامل

هنگامی که شما سیستم عامل گوشی هوشمند خود ارتقا دهید، اصولا قابلیت‌های جدیدی به دستگاه شما اضافه می‌شود که این امر سبب می‌شود تا مقدار بیشتری پردازش در سخت‌افزار گوشی شما انجام شود.

ویجت‌های پس زمینه زیاد ممکن است باعث شود تلفن شما داغ شود و باتری زودتر تخیله شود. اگر این اتفاق برای زمانی طولانی رخ بدهد، ممکن است به گوشی شما آسیب برساند پس سعی شود از ویجت‌ها و برنامه‌های غیرضروری بصورت حداقلی استفاده کنید.

در بیشتر اوقات هنگامی که دیوایس شما گرم می‌شود به این معنی است که CPU در حال انجام پردازش‌های زیادی است. در این وضعیت کافیست فقط برای چند دقیقه از دستگاه خود استفاده نکنید. البته اگر منشاً گرما از باتری باشد که در مراحل قبل به آن پرداختیم در غیر این صورت دستگاه شما نیاز یک تعمیرکار حرفه‌ای دارد.

در صورتی که شما راه دیگری برای جلوگیری از گرم شدن دیوایس‌های هوشمند دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده