Ara Project

پروژه آرا Ara Project و نارضایتی کمپانی Phonebloks

Dave Hakkens سازنده شرکت Phonebloks، در پستی در وبلاگ خود خطاب به گوگل پیامی فرستاده که به باز اندیشی و بازنگری در مورد پروژه آرا Ara Project اشاره کرده است. این جمله تا به حال تیتر بسیاری از مجلات شده است. در واقع نارضایتی به علت تغییراتی است که گوگل آن ها را اعلام کرده است. تغییرات پروژه آرا Ara Project این تغییرات در مورد غیر قابل تعویض بودن پردازنده، آنتن، سنسورها، …

۱۳۹۵-۰۳-۰۹ 691 بار بدون دیدگاه Mr

Dave Hakkens سازنده شرکت Phonebloks، در پستی در وبلاگ خود خطاب به گوگل پیامی فرستاده که به باز اندیشی و بازنگری در مورد پروژه آرا Ara Project اشاره کرده است. این جمله تا به حال تیتر بسیاری از مجلات شده است. در واقع نارضایتی به علت تغییراتی است که گوگل آن ها را اعلام کرده است.

 پروژه آرا Ara Project

پروژه آرا Ara Project

تغییرات پروژه آرا Ara Project

این تغییرات در مورد غیر قابل تعویض بودن پردازنده، آنتن، سنسورها، باتری و نمایشگر این دستگاه می باشد. گوگل پیشتر اعلام کرده بود که همه اعضای تشکیل دهنده این دستگاه قابل تعویض می باشند. با این اوصاف برای مثال اگر نمایشگر این دستگاه بشکند شما مجبور هستید به جای تعویض نمایشگر کل دستگاه را تعویض کنید و دستگاه شکسته بلا استفاده خواهد بود که این اصلا جالب نیست.

زمانی که Dave Hakkens با موتورولا بر روی پروژه آرا کار می کرد قرار بود تمامی اجزای تشکیل دهنده این دستگاه قابل تعویض باشند. اما حالا گوگل این برنامه را تغییر داده و این باعث نارضایتی Dave Hakkens شده است. او طراحی قالب دار را که بیشتر شبیه به طرح مفهومی اصلی Phonebloks است را می پسندد. Hakkens در وبلاگ شخصی خود جمله جالب توجه ای را به نمایش گذاشته است: این پروژه و این سیستم کمپانی ها را به جای همکاری با یکدیگر به رقابت با یکدیگر مجبور می کند. او اعتقاد دارد که همه چیز زیر چتر گوگل می باشد، قدرت در دستان آن هاست، آن ها قانون ها را ایجاد می کنند، ناگهان تصمیم به تعویض اتصالات و یا تغییر طراحی ها می گیرند. او معتقد است شرکت های بزرگی مانند گوگل با این حجم منابع فراوان می تواند این پروژه را بهتر انجام دهد، هر چند که این پروژه هرگز رها نشده است.

به نظر شما آیا تصمیم گوگل مبنی بر تغییر این مشخصات کار درستی به نظر می رسد؟

منبع: phonearena.com

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده