آپدیت اندروید

کدامیک از برندها در آپدیت اندروید بهتر عمل می کنند؟

سیستم عامل اندروید دوستان زیادی دارد که آن ها را تولیدکنندگان دستگاه های اندرویدی می نامیم. تعدادی از این تولید کنندگان در سرتاسر جهان شناخته شده اند و تعداد زیادی از آن ها نیز شهرت کمتری دارند. اما نکته مهم در تمایز میان این برند ها، بدون توجه به مشهور بودن یا نبودن آن ها سیاست های حمایتی آن ها در بروز رسانی دستگاه ها به اندروید های جدیدتر است. …

۱۳۹۵-۰۴-۲۹ 3536 بار بدون دیدگاه Mr

سیستم عامل اندروید دوستان زیادی دارد که آن ها را تولیدکنندگان دستگاه های اندرویدی می نامیم. تعدادی از این تولید کنندگان در سرتاسر جهان شناخته شده اند و تعداد زیادی از آن ها نیز شهرت کمتری دارند. اما نکته مهم در تمایز میان این برند ها، بدون توجه به مشهور بودن یا نبودن آن ها سیاست های حمایتی آن ها در بروز رسانی دستگاه ها به اندروید های جدیدتر است. در این مطلب به توضیح در مورد تولید کنندگانی خواهیم پرداخت که به پشتیبانی بیشتری به دستگاه های تولید خود و آپدیت اندروید این دستگاه ها می پردازند. با یزد اپلیکیشن همراه باشید.

گوگل Google

گوگل اساسا یک تولید کننده گوشی های اندرویدی نیست، اما تا به حال دستگاه های اندرویدی زیادی به سفارش این شرکت و توسط تولید کنندگان دیگر تولید شده است که البته وظیفه پشتیبانی این دستگاه ها به عهده خود گوگل می باشد. به دلیل وجود خط تولید نکسوس های گوگلی، این شرکت نیز به عنوان یکی از تولید کنندگان دستگاه های اندرویدی شناخته می شود که تنها با مشارکت شرکت های دیگر اقدام به ساخت دستگاه های خود می کند. یقینا در مورد پشتیبانی خوب گوگل از دستگاه های نکسوسی خود مطالبی شنیده اید. به شکلی که گوشی هوشمند مشهور Nexus 5 هم اکنون از اندروید مارشمالو بهره می برد. سیاست گوگل مبنی بر حمایت و پشتیبانی نرم افزاری دو ساله از گوشی های نکسوس است. گوگل تولید کننده ای است که یقینا شرکت های دیگر در بروز رسانی های سریع و پی در پی دستگاه های نکسوس به این شرکت غبطه می خورند.

آپدیت اندروید

آپدیت اندروید

موتورولا Motorola

موتورولا هم اکنون تحت مالکیت شرکت لنوو می باشد. یکی از مزایای خرید دستگاه های تولید موتورولا استفاده این گوشی ها از نسخه خام و اصلی اندروید می باشد که این موضوع باعث شده تا گوشی های تولید موتورولا حتی بدون داشتن سخت افزارهای رده بالا، عملکردی بسیار روان داشته باشند و آپدیت اندروید را به صورت پی در پی و سریع در اختیار کاربران قرار دهند. موتورولا نیز به مانند گوگل قول حمایت و پشتیبانی دو ساله از گوشی های هوشمندی اندرویدی خود و آپدیت اندروید را داده است. البته امیدواریم با تحت مالکیت قرار گرفتن این برند توسط لنوو این وضعیت تغییری نکند، چرا که در غیر این صورت مهمترین مزیت برند موتورولا از بین خواهد رفت.

آپدیت اندروید

آپدیت اندروید

سونی Sony

این تولید کننده ژاپنی یکی دیگر از تولید کنندگانی است که قول حمایت دو ساله از سیستم عامل دستگاه های خود را داده است. اگر چه پشتیبانی سونی از دستگاه های خانواده Z این کمپانی بیشتر بوده است، اما تعدادی از دستگاه های میان رده این شرکت نیز اندروید مارشمالو را دریافت کرده اند و یا دریافت خواهند کرد. اکسپریا Z2 قدیمیترین دستگاهی است که اندروید مارشمالو را دریافت کرده است. البته این نسخه از اندروید نسخه بتای اندروید مارشمالو می باشد و نسخه رسمی آن منتشر نشده است. اما این موضوع این قضیه را ثابت می کند که این شرکت به پشتیبانی از سیستم عامل دستگاه های خود توجه می کند. اگرچه تاکنون در مواردی نیز سونی بسیار آهسته و کند عمل کرده است.

آپدیت اندروید

آپدیت اندروید

اچ تی سی HTC

HTC نیز یکی از شرکت هایی است که خواهان رضایت مشتری های خود است . بسیاری از گوشی های خود را حمایت دو ساله کرده است. دستگاه های سری One این کمپانی شامل M7، M9، A9 و … که به طور معمول پشتیبانی می شوند. همچنین بیشتر دستگاه های اخیر سری Desire این شرکت نیز از لحاظ پشتیبانی آپدیت اندروید خوب عمل کرده اند. اگر HTC این سیاست خود را حفظ کند و همچنین قیمت گوشی های خود را پایین تر بیاورد شاید بتواند بار دیگر به یک تولید کننده موفق تبدیل شود.

آپدیت اندروید

آپدیت اندروید

هوآوی/آنر Huawei/Honor

در آخر به شرکت چینی هوآوی اشاره می کنیم که اگر چه به آهستگی، اما تعداد زیادی از دستگاه های خود را به اندروید مارشمالو منتقل کرده است و خواهد کرد. این مورد خصوصا در مورد دستگاه های پرچمدار و قدرتمند ساخت این کمپانی صدق می کند. این در حالی است که هنوز خبری در مورد مهاجرت P7 که دو سال پیش عرضه شده است به اندروید مارشمالو وجود ندارد.

برند آنر نیز بدون توجه به میان رده یا بالارده بودن، به آپدیت اندروید تعدادی از گوشی های تحت برند خود پرداخته است. واضح است که این شرکت چینی قصد دارد هر تعدادی از دستگاه هایش را که ممکن است، به اندروید های جدیدتر آپدیت کند.

آپدیت اندروید

آپدیت اندروید

نتیجه گیری

روند کلی آپدیت اندروید صدای بسیاری از کاربران اندروید را در آورده است. تنوع در سیاست های مختلف شرکت های مختلف به دلیل یکپارچه نبودن این سیستم عامل یک امر طبیعی است. اما همین موضوع باعث باقی ماندن بسیاری از دستگاه های اندرویدی با نسخه های اندروید متروک شده می باشد که کاربران از این موضوع به شدت دلگیر هستند. تنها کاربرانی که دستگاه های پرچمدار و بالا رده را خریداری می کنند می توانند به آپدیت اندروید های جدیدتر دسترسی یابند. اما این تمام ماجرا نیست. برخی عقیده دارند که گوگل باید با تولید کنندگان سخت گیرانه تر عمل کند و آن ها را به ارائه خدمات و پشتیبانی بهتر و سریعتر مجبور کند.

کمپانی های دیگری مانند سامسونگ، از لیست بهترین خدمات دهندگان آپدیت اندروید خارج هستند و دلیل آن هم تنوع و تعداد زیاد مدل های این کمپانی می باشد که این شرکت قادر به پشتیبانی از همه آن ها نیست. البته این شرکت تعدادی از دستگاه های خود را پشتیبانی می کند و یقینا از کمپانی های کمتر شناخته شده ای مانند شیائومی و میزو که به آپدیت مدل های کمی از دستگاه های خود می پردازند بهتر عمل می کند.

آیا شما هم از کاربران اندرویدی هستید که از بی نظمی در آپدیت های اندروید برای دستگاه خود آزرده هستید؟ نظرات خود را برای ما بیان کنید.

منبع: androidpit.com

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده