حجم اینترنت

کاهش مصرف حجم اینترنت موبایل با حذف تبلیغات

تعداد زیادی از مردم تبلیغات اینترنتی را به عنوان مجازات استفاده از اینترنت می شناسند و تعدادی آن ها را درآمدهای جاری شده برای ناشران رسانه ها می دانند. به هر صورت مطالعات نشان می دهد که چیزی حدود ۷۹ درصد از حجم اینترنت برای صفحات وب مصرف می شوند. مصرف حدود ۴۸% از حجم اینترنت از طریق تبلیغات! نتیجه یک تحقیق، که توسط یک شرکت که در حوزه ی …

۱۳۹۵-۰۳-۱۹ 1069 بار بدون دیدگاه Mr

تعداد زیادی از مردم تبلیغات اینترنتی را به عنوان مجازات استفاده از اینترنت می شناسند و تعدادی آن ها را درآمدهای جاری شده برای ناشران رسانه ها می دانند. به هر صورت مطالعات نشان می دهد که چیزی حدود ۷۹ درصد از حجم اینترنت برای صفحات وب مصرف می شوند.

مصرف حدود ۴۸% از حجم اینترنت از طریق تبلیغات!

نتیجه یک تحقیق، که توسط یک شرکت که در حوزه ی رسانه ها تحقیق می کند، در اواخر ماه آپریل منتشر شده است نشان می دهد که به طور متوسط، حدود نیمی از حجم اینترنت که صرف بازکردن صفحات وب می شود توسط تبلیغات مصرف می شود. این شرکت نموداری را منتشر کرده است تصویر آن را در زیر خواهیم دید. این نمودار، حجم اینترنتی که صرف عناصر HTML، Javascript و تبلیغات می شوند را نشان می دهد. رنگ آبی نشان دهنده ی مصرف حجم برای عناصر HTML، رنگ نارنجی برای Javascript و رنگ سبز نشان دهنده ی حجم مصرفی جهت عناصر تبلیغات در هر یک از سایت های نمونه می باشد. اعداد موجود در نمودار نشان دهنده ی حجم مصرفی در واحد مگابایت می باشند. برای دستیابی به نمودار های زیر پیج های مورد نظر یکبار به صورت تمام و کامل، یکبار بدون تبلیغات و یک بار بدون Javascript و تبلیغات باز شده اند. نتیجه نشان می دهد که بین ۱۸ تا ۷۹ درصد از حجم مصرفی برای بازکردن هر صفحه وب صرف تبلیغات و ۶ تا ۶۸ درصد از حجم اینترنت صرف عناصر غیرضروری Javascript می شوند.

مصرف حجم اینترنت موبایل توسط تبلیغات

مصرف حجم اینترنت موبایل توسط تبلیغات

دلیل تمام شدن حجم اینترنت قبل از پایان دوره!

البته نمی توان به طور قطعی این را دلیلی قطعی برای تمام شدن حجم اینترنت دانست. به دلیل این که تحقیق تنها بر روی هشت سایت اخبار به طور نمونه و آن هم با یک آیفون ۶ تست شده است. این مطلب تنها نشان دهنده ی این است که سایت ها و صفحات وب می توانند منابع مستعدی برای مصرف حجم اینترنت موبایل شما باشند. منابع حجم اینترنت موبایل شما می تواند از طرق دیگر از قبیل دانلود ها، تماشای ویدیو به صورت آنلاین، مسنجر ها و برنامه های متنوع و گوناگون مصرف شوند. اما مرورگر های موبایل مانند گوگل کروم اغلب در صدر این لیست قرار دارند.

راه حل های این مسئله کمی محدود هستند. برای مثال نرم افزارهایی وجود دارد که کار آنها مسدود کردن تبلیغات های صفحات وب برنامه ها می باشد که البته این یک راه حل کامل نیست و راه حلی یک طرفه است.

به این دلیل که اغلب، تبلیغات تنها راه درآمد سایت ها می باشد؛ پایان دادن به این تبلیغات به معنی پایان دادن به درآمد این سایت ها می باشد. با وجود حیاتی بودن تبلیغات برای سایت های اینترنتی بهتر است امیدوار باشیم که این تبلیغات کارآمد تر شده و  برای مصرف کمتر حجم اینترنت توسط آن ها برنامه هایی تنظیم شود. شما نیز ایده خود را برای حل این مسئله برای ما بیان کنید.

منبع: androidpit.com

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده