متوقف شدن برنامه

آموزش رفع مشکل متوقف شدن برنامه های گوگل در اندروید

در نسخه اندروید ۴ یا همان KitKat با دوخطا یا ارور رو به رو می شویم. ”the process com.google.process.gapps has stopped” و ”com.google.process.gapps has stopped unexpectedly”. این دو ارور یا خطا به یک مشکل مشابه مربوط می شوند که منجر به متوقف شدن برنامه ها می شوند و به راحتی هم قابل حل می باشند. در این مطلب قصد داریم نحوه برطرف کردن مشکل ارور های مذکور را برای شما شرح …

۱۳۹۵-۰۴-۰۱ 14087 بار ۲ دیدگاه Mr

در نسخه اندروید ۴ یا همان KitKat با دوخطا یا ارور رو به رو می شویم. ”the process com.google.process.gapps has stopped” و ”com.google.process.gapps has stopped unexpectedly”. این دو ارور یا خطا به یک مشکل مشابه مربوط می شوند که منجر به متوقف شدن برنامه ها می شوند و به راحتی هم قابل حل می باشند. در این مطلب قصد داریم نحوه برطرف کردن مشکل ارور های مذکور را برای شما شرح دهیم.

پاک کردن کش برنامه مورد نظر برای برطرف کردن مشکل متوقف شدن برنامه ها

اگر هنگام بازکردن برنامه خاصی، متوجه تکرار نمایش پیام خطا یا ارور و متوقف شدن برنامه مذکور شدیم، احتمالا مسبب این مشکل، برنامه مورد نظر است. در این صورت به قسمت برنامه ها(Apps) درقسمت تنظیمات بروید و برنامه مورد نظر را یافته وارد آن شده و گزینه پاک کردن حافظه پنهان(Clear Cache) را انتخاب کنید. احتمالا با این کار مشکل حل می شود. اگر مشکل حل نشد گزینه پاک کردن داده ها(Clear Data) را نیز فشار دهید.

تذکر: لازم به ذکر است که انتخاب گزینه پاک کردن داده ها ممکن است موجب پاک شدن مکالمات درون مسنجر ها و یا اطلاعات بازی ها شود. به همین منظور بهتر است ابتدا از اطلاعات برنامه مورد نظر نسخه پشتیبان تهیه کنید.

گزینه پاک کردن اطلاعات(Clear Data) در بالای گزینه (Clear Cache) می باشد. مانند تصویر زیر:

اگر هیچکدام از این راه حل ها مفید واقع نشد زمان آن است که برنامه مورد نظر را پاک کرده و مجددا نصب نمایید. گزینه پاک کردن برنامه نیز در همان صفحه (Clear Cache) موجود می باشد که با گزینه لغو نصب(Uninstall) نشان داده شده است.

متوقف شدن برنامه

پاک کردن داده های Google Play Services

اگر راه حل های پیشین کارساز نبود یک راه حل دیگر نیز وجود دارد. این راه حل مربوط به پاک کردن تمامی داده های Google Play Services دستگاه شما می باشد. این روش تمام تنظیمات Google Play Services شما را به شکل مجدد باز می گرداند که ممکن است حتی اصلا متوجه آن نشوید. در ابتدا وارد تنظیمات شده و وارد قسمت برنامه ها(Apps) شوید. وارد صفحه اطلاعات برنامه Google Play Services شوید و گزینه مدیریت ذخیره(Manage Space) را انتخاب کنید.

متوقف شدن برنامه

در صفحه جدید گزینه پاک کردن همه داده ها(Clear All Data) را فشار دهید. با انتخاب این گزینه هشداری به شما نشان داده می شود که اعلام می کند تمامی اطلاعات به طور همیشگی پاک می شوند. گزینه دیگری که می توانید انجام دهید این است که وارد قسمت برنامه ها در تنظیمات شوید و ۳نقطه بالای صفحه را انتخاب کنید و گزینه بازنشانی موارد برگزیده برنامه(Reset The App Preferences) را انتخاب کنید. این گزینه تنظیمات تمام برنامه ها را به حالت اول خود باز می گرداند، اما اطلاعات برنامه ها را پاک نمی کند.

متوقف شدن برنامه

آیا این مطلب برای شما مفید بود و این خطا را برای شما برطرف کرد؟

منبع: androidpit.com

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۲ دیدگاه تایید شده

  • جهان 0 - پاسخ

    سلام، اسم دقیق بازی به همراه مدل گوشی و ورژن اندروید رو بگید تا نسخه جدید رو در اختیارتون بزاریم.

  • جواد 0 - پاسخ

    سلام لب تاپ بازی رو نصب می کنه در اجرا برای اپدیت بازی ارور میده: اینترنت شما دچار اشکال است . وای فای هم وصله . اسیا تک میگه مشکل از ما نیست تعمیر کار هم میگه مشکل نداره . ولی ارور میده .
    لطفا راهنمایی کنید . . تازه خریدم ۱ هفته اول اپدیت میکرد الان نه . اگه به ایمیل جواب بدین ممنون