رهگیری مرسولات پستی

روش های رهگیری مرسولات پستی

امروزه با گسترش فروشگاه های آنلاین و مبادلات از راه دور، استفاده از سامانه پستی بسیار رایج تر از گذشته شده و افراد از کوچک و بزرگ با هر شغل و سمتی به استفاده از سامانه پستی روی می آورند. امروز قصد داریم روش های مختلف پیگیری وضعیت ارسال انواع مرسولات را به همراه شما بررسی کنیم.

۱۳۹۷-۰۷-۲۳ 2071 بار بدون دیدگاه aydin405

امروزه با گسترش فروشگاه های آنلاین و مبادلات از راه دور، استفاده از سامانه پستی بسیار رایج تر از گذشته شده و افراد از کوچک و بزرگ با هر شغل و سمتی به استفاده از سامانه پستی روی می آورند. امروز قصد داریم روش های مختلف رهگیری مرسولات پستی انواع مرسولات را به همراه شما بررسی کنیم.

بسته های پستی بسته به نوع، اندازه، وزن، روش ارسال و… در بازه های زمانی مختلف به مقصد می رسند و پیگیری مراحل ارسال، یک نیاز انکار ناپذیر برای مردم به حساب می آید. روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم راهکارهای رسمی و سازمانی سامانه پستی هستند که صرفا قادر به پیگیری جزئیات ارسال، محل فعلی مرسوله و اطلاعاتی دیگر خواهند بود لذا سیستم های ارسالی خصوصی و باربری های غیر سازمانی همچون باربری های اختصاصی سایت های فروشگاهی در حیطه کاری این مطلب قرار نمی گیرند.

 

رهگیری مرسولات پستی با استفاده از اینترنت

در این روش با استفاده از هر پلتفرم و دستگاهی نیاز به یک اتصال اینترنتی و یک مرورگر خواهید داشت. داشتن کد مرسوله ۲۴ رقمی برای رهگیری مرسوله الزامی است که در اختیار فرستنده قرار می گیرد.

با مراجعه به سایت سامانه رهگیری مرسولات پستی می توانید کد را در نوار مربوطه وارد کرده و وضعیت ارسال را مشاهده نمایید.

برای نمایش جزئیات از لینک «مشاهده جزئیات کامل مرسوله» استفاده کنید. اطلاعاتی که در این بخش در اختار شما قرار می‌گیرد به شرح زیر است

  • تاریخ و ساعت دریافت کالا
  • زمان دقیق خروج از مبدا
  • زمان ورود به شهر مقصد
  • مشخص شدن نام و زمان تحویل به نامه رسان
  • ثبت رویدادها

رهگیری مرسولات پستی

این سامانه با هر دستگاهی که به یک مرورگر اینترنتی مجهز شده باشد قابل استفاده است.

 

رهگیری مرسولات پستی با کد USSD

در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارید می توانید با شماره گیری یک کد USSD و طی کردن مراحل و مشخصات درخواستتان، بسته پستی مورد نظر را رهگیری کنید.

رهگیری مرسولات پستی با کد USSD

بدین منظور کد #۱۹۳* را در گوشی موبایل خود شماره گیری کنید. سامانه به صورت مرحله به مرحله مشخصات مرسوله را از شما درخواست خواهد کرد و تنها کاری که باید بکنید وارد کردن رقم مربوط به هر گزینه است.

 

رهگیری مرسوله با ارسال پیامک

بدین منظور باید کد ۲۴ رقمی مرسوله را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید. وضعیت مرسوله در قالب پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.

 

سامانه رهگیری مرسولات سازمانی

سامانه رهگیری مرسولات سازمانی

این نوع مرسولات؛ گواهینامه، کارت ماشین، کارت پایان خدمت و نظایر آن را شامل می شود که از طریق لینک این سامانه قابل پیگیری هستند.

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده