بهترین جایگزین ایرانی تلگرام

بهترین جایگزین ایرانی تلگرام +مقایسه پیامرسان‌ها

بهترین جایگزین ایرانی تلگرام – چند وقتی است از سوی نهاد‌های مختلف دولتی زمزمه‌هایی در مورد فیلتر کردن پیام‌ رسان خارجی و محبوب تلگرام به گوش می‌رسد و اندر احوالات این روز‌ها بهترین گزینه بومی بعد از تلگرام چه خواهد بود، قطعا نرم‌افزار‌های خارجی دیگر نیز وجود دارند تا کاربران ایرانی از آنها استفاده نمایند، اما نکته دیگری که باید آن را در نظر گرفت نحوه برخورد مردم با پیام‌ …

۱۳۹۷-۰۲-۱۵ 1733 بار بدون دیدگاه مجید نوایی

بهترین جایگزین ایرانی تلگرام – چند وقتی است از سوی نهاد‌های مختلف دولتی زمزمه‌هایی در مورد فیلتر کردن پیام‌ رسان خارجی و محبوب تلگرام به گوش می‌رسد و اندر احوالات این روز‌ها بهترین گزینه بومی بعد از تلگرام چه خواهد بود، قطعا نرم‌افزار‌های خارجی دیگر نیز وجود دارند تا کاربران ایرانی از آنها استفاده نمایند، اما نکته دیگری که باید آن را در نظر گرفت نحوه برخورد مردم با پیام‌ رسان‌های داخلی و بومی است که پس از بسته شده تلگرام آیا به سمت نرم‌افزار‌های خارجی خواهند رفت یا نرم افزار‌های داخلی؟

در این پست ما نیز قصد داریم به شما چند پیام رسان ایرانی را که چند وقتی است توسط جوانان این کشور ساخته شده را خدمت شما بررسی کنیم تا بتوانید درک و مفهوم بهتری را برای انتخاب یک گزینه مناسب به دست آورید. پیام‌ رسان‌های داخلی از جهت‌های بسیاری برای مردم جامعه فرد مفید‌ می‌باشند، یکی از آنها امنیت بالا و حریم خصوصی اطلاعات شماست، بله همین امر سبب خواهد شد تا کاربران به سمت پیام‌ رسان‌های داخلی بیایند و از آنها استقبال خوبی به عمل آید همچنین از جهت دیگر حریم خصوصی کاربران شکسته نخواهد شد.

شاید اسم نرم‌افزار‌های همچون گپ، آی گپ، بله و سروش به گوشتان خورده باشد، اینها نرم افزار‌هایی هستند که قرار است در این پست تجزیه و تحلیل شوند تا شما بتوانید به بهترین گزینه را در پایان برای خود انتخاب کنید.

 

۳٫ پیام‌ رسان قدرتمند گپ!

گپ یک نرم افزار کملا ایرانی می‌باشد که امکانات بسیاری را همانند تلگرام در دسترس کاربرانش قرار می‌دهد تا کاربران بتوانند در محیطی امن و راحت با دوستان و آشنایان به گفت و گو بپردازند.

گپ

نرم افزار گپ امکانات مختلفی را برای کاربرانش محیا می‌سازد از جمله آنها می‌توان به، چت دو نفره و ایجاد گروه، ارسال و درخواست وجه و … اشاره نمود، البته اینها تنها بخش کوچکی از فضای وسیع گپ می‌باشد و قابلیت‌های اصلی و کربردی آن هنگام استفاده شما از آن مشخص خواهد شد. نرم افزار گپ پس از بسته شدن تلگرام می‌تواند گزینه مناسبی برای برخی افراد باشد.

 

۲٫ گفتگو رو با بله شروع کن!

بله (گفتگو+پرداخت) یک اپلیکیشن ایرانی می‌باشد که توسط شرکت النون طراحی و توسعه یافته است، و می‌توان این نرم افزار را یکی از بهترین جایگزین‌های تلگرام قرار داد، زیرا با امکاناتی که در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد این عمل را برای کاربر فراهم می‌سازد تا در کم‌ترین زمان ممکن پیام و یا فایل مورد نظر خودش را برای فرد مورد نظر ارسال کند.

بله

ویژگی‌های منحصر به فردی در این نرم افزار گنجانده شده از جمله آنها می‌توان به نسخه تحت وب، دستیار هوشمند و امکان پرداخت قبوض اشاره نمود که در کنار اینها “بله” معایبی نیز نسبت به کارکردش دارد، مانند نداشتن تماس صوتی، پشتیبانی نکردن از فرمت GIF و قابلیت حذف نشدن حساب کاربری اشاره کرد، البته طبق گفته‌ها قرار است امکانات جدیدی در این پیام‌رسان برای کاربران مهیا سازد. “بله” نیز می‌تواند جایگزین خوبی پس از “گپ” برای کاربران باشد.

 

۱٫ آی گپ در همه جا!

آی گپ نیز مانند تلگرام عمل می‌کند. این نرم افزار را برای وجود نسخه‌های مختلف، برای سیستم عامل‌های متفاوت بیشتر معروف است. آی گپ میز کار بسیار گسترده‌ای را در اختیار کاربرانش قرار داده تا کاربران بتوانند با استفاده از آنها به خواسته‌های خود دست یابند،اما این امکانات خواسته‌های کاربران را برآورده می‌کند؟

آی گپ

در پاسخ این جواب، قطعا می‌توان پاسخ مثبت داد و آی گپ را یک مسنجر ایرانی، امن، سریع و پرکاربرد شمرد. در آی گپ شما می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را که در نرم افزار انجام داده‌اید را مشاهده کنید، تماس صوتی رایگان نیز یکی از ویژگی‌های این نرم افزار است، اما تماس صوتی در اکثر پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی توسط اپراتور‌ها مسدود شده‌اند و نمی‌توان تماس صوتی برقرار کرد.

نکته دیگری که نباید آن را از قلم انداخت تبدیل کرده چت دو نفره به چت گروهی است، یعنی اینکه شما می‌توانید هنگام گفتگو با یک شخص افراد دیگری را به آن گفتگو اضافه کنید.

 

 

جمع بندی:

همه این نرم افزار‌ها قابلیت‌های خاص خود را دارند که شما می‌توانید هر یک از آنها را به دلخواه انتخاب نمایید و از آنها به عنوان پیام‌رسان خود استفاده نمایید. پیام‌رسان‌های ایرانی به دلیل وجود سرور‌ها در خود ایران، از لحاظ امنیتی و حفظ حریم خصوصی برای کاربران مناسب‌تر اند و اگر خطایی از سوی پیام‌رسان اعلام شد سریع‌تر و بهتر بتوان به ان دسترسی داشت.

در مورد همه پیام‌رسان‌های ذکر شده در بالا شایعات و ابهاماتی وجود دارد، مانند عدم وجود امنیت در سروش، که این خبر توسط خود توسعه دهنده این نرم افزار تکذیب شد. البته باز هم همه اینها به خود شما بر می‌گردد که می‌خواهید کدام نرم افزار را انتخاب کنید، در هر صورت یزد اپلیکیشن این وظیفه را داشت تا با ایجاد پستی، با عنوان “بهترین جایگزین ایرانی تلگرام” شما را با برخی از پیام‌‌رسان‌های داخلی آشنا سازد.

دیدگاه کاربران + دیدگاه خود را بنویسید

۰ دیدگاه تایید شده